Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

KARATE

Krótko o karate:

 

Początki karate sięgają ponad tysiąc lat wstecz. Prawdopodobnie ta sztuka walki została wykształcona z chińskiej sztuki wojennej Shao  Lin połączonej z technikami samoobrony na Okinawie i okolicznych wyspach. Nowa metoda walki została nazwana „karate”, co obecnie oznacza „pusta ręka”. Zarówno w Japonii, jak i na całym świecie karate zdobywa wielką popularność nie tylko, jako sport wyczynowy czy skuteczny środek samoobrony, ale również jako szkoła kształtowania charakteru i droga samodoskonalenia się.

Trening karate polega na ćwiczeniach cielesnych i duchowych, a głównym celem nie powinno być wygrywanie lecz kształtowanie pokory i uprzejmości do przeciwnika oraz zachowanie właściwej etykiety w całym swoim życiu. Jednocześnie poprzez trening fizyczny należy rozwinąć w sobie moc do pokonania przeciwnika jednym ciosem. Po osiągnięciu doskonałości w tych dwóch aspektach (fizycznym i duchowym) można stać się prawdziwym znawcą karate. Trening karate polega również na przekształcaniu różnych części ciała w broń, którą można skutecznie wykorzystać w samoobronie.

 

karate